środa, 3 kwietnia 2013

Hosty, hosty... moje ulubione

hosta Dragon Fire za nią Abba Dabba Do
Każdy hodowca roślin, ma wśród swoich podopiecznych swoje ulubione , które darzy największą ...hmmm....miłością  ??? Sympatią? Może sentymentem ?

hosta Behemoth
Przeszłam długą drogę jako wielbiciel host :  zaczęłam od 'łapania' wszystkiego, co tylko pokazało się na rynku , później oczarowały mnie barwne odmiany, które dziś nazywam papugami ... Ostatecznie , moje oczy zatrzymały się na jednokolorowych hostach, które nie zachwycają kolorami , ale dzięki jednolicie zielonej  ( ktoś powie: nudnej?) barwie , pozwalają lepiej dostrzec kształt i fakturę liści, pofalowany brzeg , czy figlarnie podkręcony czubeczek. Miłość do zieleńców , trzyma mnie już długo i chyba właśnie dobiłam do portu pod nazwą "To jest to".

hosta Blue Wu
Ciekawe intro jednokolorowych odmian zdarzają się ostatnio dość rzadko - sałaty nie są zbyt poszukiwane na rynku - jednak każdego sezonu zdarza się jakaś perełka, którą szybko wyłapuję a ubolewam jeśli swoją premierową sprzedaż ma tylko w USA. Teraz czekam na nowe intro Olgi Petryszyn , hostę  o której krążą już legendy  - Gotham i kilka , owianych nieco tajemnicą, host Bate Aukema.

Póki co, mały przegląd moich zieleńców, w sezonie 2012


Abiqua Drinking
Gourd

Aqua Velva

Awakening Angel

Baby Bunting

Black Hills

Bridegroom

Domaine de Courson

Edge of Night

Childhood Fantasy

Elephant Burgers

Empress Wu

Eye Catcher

Frisian Waving Steel

Grand Slam

Fried Bananas

Gray Cole


Hirao Supreme

fortunei
Hyacinthina


Jade Cascade

Jurassic Park

Little Hobber

Lakeside
Looking Glass

Love Pat

nakaiana

Joseph

Mesa Fringe


Honeybells
 
Niagara Falls

Piedmont Gold

Ruffed Up

Sombrero

Tenryu

T Rex

zobacz także:

Rainforest Sunrise

Rainforest Sunrise  Hostą roku 2013 wg Amerykańskiego Stowarzyszenia Hodowców Host - AGHA (American Hosta Growers Association ) - została właśnie 'Rainforest Sunrise' , niewielki sport hosty 'Maui Buttercups' , intro Jima Andersona z 2003r. Gwoli wyjaśnienia AGHA, wybiera...

 

 

kilka słów ... o hostach

kilka słów ... o hostach Historia host , to po trosze historia bajkowego Kopciuszka ... od niepozornej rośliny porastającej tereny leśne Azji do horrendalnych cen nowych odmian na światowych aukcjach , tysięcy zagorzałych hostaholików nie tylko budujących kolekcje, starających się pozyskać nowe odmiany, ale także nakręcających gadżetowy business - szczególnie w USA. Hosty są obecne na koszulkach, czapeczkach, kubkach,breloczkach, dziecięcych śpiochach , torbach na zakupy... 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)