niedziela, 15 lutego 2015

Spotkanie zielonozakręconych (II 2015)


Sezon 2015 otworzyliśmy pierwszym tegorocznym spotkaniem zaprzyjaźnionych ogrodników  w Walentynki, 14.02. Nie mogło ono odbyć się - ze względu na pogodę - w Jędrzejówce, ale oczywiście, moi goście chcieli i ją zobaczyć.

Nie bardzo jest co podziwiać o tej porze roku...Nieco zimozielonych krzewów, las labelek  i .... ściółka z kory. Objaśniłam to i owo, bo wielu z nich nie było nigdy w Jędrzejówce, ale chyba ciężko sobie cokolwiek wyobrazić, gdy rośliny drzemią pod ziemią.

Oczywiście , biesiadowaliśmy później do wieczora przy pierogach z barszczem, sałatkach i innych dobrociach a że to Walentynki, nie obyło się bez symbolicznych prezentów i serduszkowych wypieków.  Zostałam obdarowana  m.in. dwoma żabkami ...nic dziwnego, skoro jestem przez ogrodniczą brać na forum  pieszczotliwie nazywana rapuszką. Gorzatka, która zajmuje się różnymi hand made, dodała do mojej kolekcji koni trzy szyjątka . Dostałam także świetną książkę o irysach bezbródkowych i drugą, o nowoczesnym Wrocławiu z ...1965r. Do ptasiej kolekcji w salonie doszedł brzuchaty metalowiec. Wspominki, rozmowy nie tylko o roślinach , ale i o tzw. ABCD  Maryny, salwy śmiechu... Takie spotkania ładują akumulatory na długi, długi  czas.

 Nadchodzące późnym wieczorem meldunki uspokoiły mnie,że nawet goście z Górnego Śląska bezpiecznie dotarli do domu , więc syta wrażeń mogłam spokojnie położyć się  spać.

Do zobaczenia w maju!




konikowe szyjątka Gorzatki


Rureczki Adzi i ciasto Marcina


3 komentarze:

 1. Och" gdybym to ja miała skrzydełka jak gąska,,,,,"bardzo Wam zazdroszczę tych spotkań.
  Pozdrawiam
  Roma

  OdpowiedzUsuń
 2. Romciu, w maju czekam na Ciebie i nie chcę słyszeć,ze "cośtam'!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale wam zajzdraszczam!
  Pozdrawiam
  empuzka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)