środa, 28 października 2015

Harrogate - Flower Show (20.IX 2015) cz.II


Część pierwsza mojej relacji z Flower Show w Harrogate "2015 pod tym linkiem.

**********

W hali 'tymczasowej', można było nie tylko oglądać wystawy warzyw, owoców i kwiatów, ale i pokazy  kulinarne np gotowania potraw z wykorzystaniem ciekawych ziół. Pokazy te budziły dość duże zainteresowanie, ale mnie ciągnęło raczej w inna stronę....

Oczywiście ... moją największą ciekawość wzbudzały  zgromadzone w tej hali stoiska sprzedawców roślin. Jakoś nie zachwyciły mnie w tym roku wystawy sprzedawanych towarów , które sa obowiązkowym elementem Flower Show i są oceniane przez specjalną komisję.Co można było kupić? Cebule kwiatowe, trawy, hosty i całe mnóstwo bylin, wśród których największą popularnością cieszyły się chyba floksy. Jednym z najciekawszych było stoisko Hartside Nursery, którego wystawka zdobyła złoty medal Flower Show.
Innymi, ciekawie skomponowanymi, choć o niezbyt szerokiej ofercie były : stoisko z trawami i stoisko D'arcy &Everest, którego miniskalniaki podziwiałam już w ubiegłym roku
Kilka migawek z hali sprzedażowej

Tegoroczna oferta - jak mi się zdaje - była mniej atrakcyjna, brakło też kilku ciekawych wystawców, którzy brali udział w ubiegłorocznym Flower Show. Brakowało wystawców...ciekawych bylin do cienia- pod tym względem o wiele mniejsze targi berlińskie zdeklasowały tegoroczny FSh.

Następna część relacji w kolejnym wpisie.Zapraszam
Poll

3 komentarze:

 1. Polu! Dzięki za relację! Miło popatrzeć na kwiaty, kiedy ogród śpi! Zdumiewa mnie też desperacja wystawców, żeby w październiku tak pięknie wyeksponować kwiaty. Wiem, że w GB jest cieplej niż u nas, ale nie czarujmy się - u nich też jest jesień!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Impreza odbyła się 20.IX , sorry, źle oznaczyłam datę.

   Usuń
  2. Czyli jednak wrzesień! :-) Odetchnęłam z ulgą! :-)

   Usuń

Dziękuję za komentarz :)