wtorek, 27 stycznia 2015

Targi ogrodnicze w Berlinie (jesień.2014)


Te tragi, sa chyba największą imprezą ogrodniczą w dość bliskim zasięgu naszych ...aut. Jadę do Berlina ok.3,5 h z małymi przystankami , więc ochoczo sięgam do tego roślinnego rezerwuaru.W tym, 2014 roku, swoje stoiska rozłożyło ponad 120 producentów roślin, narzędzi , gadźetów ogrodowych i doradców ogrodniczych. Nie pierwszy raz odwiedziłam te targi, więc długaśna kolejka przed kasami wcale mnie nie zdziwiła. Sprzedaż wejściówek odbywała się , jak zawsze szybko i sprawnie, więc po ok. 8 minutach przekroczyliśmy bramę ogrodu.Stoiska wystawców ustawione są wzdłuż głównych i bocznych alei ogrodu a pomiędzy nimi kłębi się tłum  pożądliwych ogrodników, którzy najczęściej szybko zmierzają do wcześniej zlokalizowanych na planie sprzedawców. Tak samo zrobiliśmy i my...Ponieważ naszym celem były głownie paprocie i inne ciekawe rośliny cieniolubne, najpierw odwiedziliśmy stoiska je sprzedające . W naszym kraju, paprocie, to raczej rośliny niszowe i niedoceniane. Pokutuje chyba wciąż błędna o nich opinia ciągnąca się za pióropusznikiem strusim, ze rozłażą się i są zbyt agresywne.Oczywiście, ze względu na nasze ogrodnicze upodobania,  wzrok nie ominął też stoisk z hostami. Co prawda zaopatruje się w nowości u holenderskich dostawców i wszystko, co widziałam na tych targach już gości w moim ogrodzie, ale z prawdziwą przyjemnością obejrzałam wystawione do sprzedaży rośliny... ładne sadzonki, porządnie rozrośnięte, zadbane. Ceny? Porównywalne z cenami u Fransena, ale dodatkową przyjemnością jest możliwość wybrania samemu tej, która najbardziej nam się podoba  ...Szperania wśród dziesiątek host jednej odmiany, aby wybrać dla siebie tą najpiękniejszą, to prawdziwa frajda .

Zmęczeni nieco,  zostawiliśmy zakupione rośliny na przechowanie u jednego ze sprzedawców i odciążeni, mogliśmy powoli, spacerkiem obejść resztę targów a nawet zwiedzić interesującą część Ogrodu Botanicznego.

Następne , wiosenne targi odbędą się już w dniach 11-12.IV.2015 , warto więc rozważyć odwiedziny w budzącym się do życia berlińskim Ogrodzie Botanicznym Dahlem. Kto chętny?


Stoisko Petersena - zwróćcie uwagę na cenę tej sadzonki po prawej... 100e

Chcesz się wybrać na kiermasz ogrodniczy do Berlina i potrzebujesz wskazówek, zapraszam na Forum Zielonozakreceni.pl. Poll

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)